Slide thumbnailVybavení Konigin o 15 % levnější! Vyberte si kvalitu za nejlepší cenu!Tady!
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm
   Medomet 4 kazetový ?630 mm

   Medomet 4 kazetový ?630 mm

   Review (0)
   25 943,70 Kč
   30 522,00 Kč
   Sleva 15%
   Tax Included

   sale offer ends in just

   max. výška rámku (B) 145mm (1/2 DADANT ADAMEC 39x12, , 1/2 LANGSTROTH)

   00
   day
   :
   00
   hour
   :
   00
   min
   :
   00
   sec
   Quantity :
   K1002
   • Zásady zabezpečeníZásady zabezpečení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
   • Zásady doručeníZásady doručení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
   • Zásady vráceníZásady vrácení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

   Zvratný medomet Premium Standard.

   Profesionální vybavení pro náročné včelaře

   Tam, kde jsou požadavky na zařízení nejvyšší, je zvratný medomet tou nejlepší volbou. Spojuje výhody radiálních a tangenciálních medometů. Po vložení do bubnu není třeba rámečky posouvat a jejich otáčení ve směru rovnoběžném se stěnou zařízení po několika minutách zcela vyprázdní buňky.

   Pro koho je zvratný medomet nejlepší volbou?

   Dá se říct, že pro všechny.Jedná se o velmi profesionální přístroj, z některých důvodů nejdokonalejší z běžně používaných variant. Vytáčení medu z rámků zde probíhá ve třech etapách.Po naložení dávky a spuštění zařízení se rámečky roztočí jedním směrem.Mechanismus koše způsobuje, že se kazety vlivem odstředivé síly ustaví rovnoběžně se stěnou medometu.
   Tato poloha napomáhá rychlejšímu vyprazdňování buněk.Med nahromaděný na druhé straně však tlačí na plást, takže aby nedošlo k odlomení vosku, stočí se z první strany jen určitá část jeho obsahu. Koš pak automaticky změní směr. To způsobí otočení kazet o 180° a ve druhé fázi se med točí z druhé strany stejných rámků, tentokrát celý. Třetí fází je návrat do původního směru pohybu koše za účelem úplného vyprázdnění medu z plástů.

   Konstrukce

   Kromě tloušťky materiálů použitých při konstrukci strojů si pozornost zaslouží konstrukce koše zvratných medometů a vyztužení bubnu.Tento systém, namontovaný pod spodní konstrukcí každé kazety, umožňuje kazetám vrátit se do jejich původní polohy během automatických změn směru. Díky tomuto řešení jsou zvratné medomety Konigin mnohem pohodlnější při mytí a spolehlivé při odstřeďování.Novinkou a zároveň další výhodou kazetových medometů Konigin je zesílení koše medometu ve spodní stavbě. ''Hvězda'' navařená nad vodicím systémem je vyrobena z laserem řezaných prvků. Nové řešení kazetového systému navíc zpevňuje konstrukci koše a hlavně eliminuje "vlnění" při točení. Použité vyztužení klece se promítá do životnosti namontovaných ložisek. Kazety jsou vyrobeny z drátů o průměru 2mm a vůle mezi dráty na konstrukci koše je pouze 10mm. Garantujeme, že ani světlé, čerstvé plátky se nezařezávají do konstrukce kazet, což se promítá do zachování nejvyšší kvality plástů po odstředění.

   Dalším designovým prvkem, který naši firmu odlišuje od konkurence, jsou výztuhy bubnu navařené z vnitřní strany v horní části medometu a vnější výztuha bubnu pod jeho spodním okrajem. Navařené výztuhy bubnu nahrazují tradiční obruč upevňující buben medometu v horní konstrukci a eliminují křížovou výztuhu medometu namontovanou pod dnem. Kromě toho, že tradiční výztuhy bubnu medometu bývají lakované, je jejich konstrukce upevněna šrouby. Standardní řešení výztuže bubnu se nikdy nebude shodovat se svařovanými součástmi, protože výztuž je součástí konstrukce a ne jejím doplňkem.

   Mimokonkurenční použití pouze nerezové oceli na celé konstrukci potvrzuje, že medomety Konigin jsou přístroje nejvyšší kvality. Všechny medomety bez ohledu na velikost jsou vyrobeny podobným způsobem s použitím nejkvalitnější oceli a nerezové oceli.

   Automatické ovládání

   Každý zvratný medomet z portfolia Konigin je vybaven automatickým řízením, proces odstřeďování probíhá bez účasti včelaře, ale pouze podle jím zvoleného 3, 5, 7 nebo 9 minutového programu. Největší předností kazetového medometu je úspora práce. Omezuje se na vkládání a vyjímání rámků z bubnu a přesnost vytáčení medu, která se blíží 100 %. Další výhodou automatického ovladače Konigin je možnost ručního zásahu do maximální rychlosti při odstřeďování. V nouzových situacích, kdy je rozložení hmotnosti hřebenů na jednotlivých kazetách různé, např. přebytek peří vzhledem ke každému z předených rámů, se může ukázat, že maximální rychlost 250 otáček za minutu je příliš vysoká. Proto velmi snadným a rychlým způsobem, pomocí ručního nastavení, můžete nastavit otáčky vhodné pro odstředěnou kazetu, obvykle na úrovni 70-80% maximální rychlosti stačí k dokončení odstřeďování bez nutnosti zastavení stroj.

   KONIGIN
   K1002

   Parametry

   Typ rámku
   max wys. ramki (B) 230 mm OSTROWSKA, LANGSTROTH, 3/4 LANGSTROTH
   Celkový vnější průměr
   Ø 630 mm
   Celková výška
   110 cm
   Použité materiály
   kyselinou odolnou nerezovou ocel 1.4301 / AISI 304
   Stojan medometu
   Stojan medometu je vyroben z nerezového materiálu a jeho výška muže být upravena podle potreb vcelare, stabilní a snadno se demontuje.
   Závěsy medometu
   Rozsdamentes acél
   Buben medometu
   Buben je vyroben z nerezového plechu odolného vuci kyselinám o tlouštce 0,7 mm, dodatecne zesílený a zpevnený, což má za následek stabilitu medometu.
   Koš medometu
   Koš je vyroben z nerezových tycí, odolných vuci kyselinám, vybaven kazetami, jejichž konstrukce umožnuje zajištení rámku proti lámání se plástu s medem.
   Dno medometu
   Dno ve tvaru kuželu vyrobeného z plechu o tlouštce 1 mm.
   kryt medometu
   Kryt je vyroben z polykarbonátu 0.4mm nebo na zakázku z nerezového plechu
   Motor a pohon
   Elektrický motor, spodní pohon se spolehlivým remenovým prevodem
   Pohon
   230V
   Spotřeby energie
   250W
   Otáčky motoru za minutu
   2.780
   Rotace koše medometu za minutu
   Max. 250
   Ventil medometu
   Ventil z nerezové oceli 5/4.
   Ovládání medometu
   AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ 230V Ctyri casové programy 3-5-7-9 minut. Každý program se skládá ze trí samostatných cyklu pri zachování plne automatizované rychlosti. Rychlost: 0-250 ot./min
   Další možnosti na objednávku
   1. Dodatečný ventil z nerezové oceli. 2. Elektrický motor 12V / Ovladač 12V
   Dodávka
   Přepravu na dřevěné paletě nebo osobní sbírku
   Hmotnost
   35 kg
   Záruka
   4 roky

   Specifické reference

   No customer reviews for the moment.

   Write your review
   Medomet 4 kazetový ?630 mm