Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze
   Automatická linka - základní verze

   Automatická linka - základní verze

   Review (0)
   423 929,00 Kč
   Tax Included

   Quantity :
   K1221
   • Zásady zabezpečeníZásady zabezpečení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
   • Zásady doručeníZásady doručení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
   • Zásady vráceníZásady vrácení(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

   Nová, lepší linka na odvíčkování a odstředění medu

   V nabídce značky Konigin se od této sezóny nachází zdokonalená linka na odstředění medu. Toto zařízení nabízí impozantní možnosti v oblasti zlepšení efektivity stáčení medu. Odděluje také med od vosku z víček, filtruje tento zlatavý produkt a konstrukce nádrže umožňuje připojení čerpadla s čidlem hladiny kapaliny za účelem přečerpání vyčištěného medu do nádob, kterými disponuje včelař.

    

   Co je v lince nového?

   První novinkou je pneumatický vyrážeč pláství.  Jedná se o příslušenství linky, které není přítomno v základní konfiguraci. Toto zařízení vytahuje plástve z korpusu a umisťuje je na věšák, ze kterého se posouvají do podavače automatického odvíčkovacího stolu. Novinkou jsou také elektronická řešení k ovládání teploty ohřívaných prvků linky, jako nože odvíčkovacího stolu nebo nádrž na filtraci medu. Konečně byl také zdokonalen ovladač, který řídí práci horizontálního medometu. Teď je obsluha tohoto komponentu linky ještě rychlejší a jednodušší než předtím.

    

   Z čeho se skládá linka?

   Zmíněný vyrážeč rámečků (deboxer) je první prvek. Následně plástve vyjmuté z vyrážeče putují do automatického odvíčkovacího stolu, kde jsou zbaveny víček. Potom končí v lisu s výkonem 200 kg/h. Získaný med poté putuje do stáčecí filtrační nádoby, která může být volitelně ohřívaná. Odvíčkované plástve jsou automaticky posouvány na podavač s délkou uzpůsobenou velkosti linky. Následně se manuálně nebo pneumaticky plní do horizontálního medometu. Tato zařízení mohou mít různý objem, tj. 44, 60, 80 nebo 100 pláství Hoffmanova typu ve 4 stejných sekcích. V případě běžných rámečků, s rovnou boční lištou, se může tento objem navíc ještě zvýšit. Po odstředění je náplň vytlačována na odběrač, ze kterého putují vyprázdněné rámečky znovu do korpusů. Za zmínku stojí, že u linky, která je navíc vybavena vyrážečem, je právě korpus (nikoli jednotlivá plástev) minimální jednotkou, kterou obsluhují operátoři linky.

    

   Parametry zařízení

   Výhodou je, že většina zařízení, která jsou součástí linky, je napájena proudem s napětím 230 V. Výjimkou může být jen čerpadlo. Nákup tohoto zařízení na třífázový proud je cenově výhodnější, ale vyžaduje příslušnou elektrickou instalaci. Délka nejmenší linky je sotva 460 cm, víko medometu po otevření dosahuje 190 cm. Je to nejvyšší prvek sestavy. Pro pohodlné použití zařízení jeho výrobce doporučuje, aby byl kolem linky ponechán z každé strany min. 1 metr volného prostoru. Výkon popisované sestavy strojů, obsluhované dvěma osobami, je 32 standardních korpusů za hodinu.

    

   Pro koho je toto vybavení určeno?

   Popisovaná linka, která nabízí automatizaci procesů vyjímání pláství a jejich opětovného plnění do korpusů po vyprázdnění, odvíčkování, oddělení medu od vosku z víček, filtrování a přečerpání medu do libovolné nádrže ve výbavě včelaře, to je volba pro střední a větší včelařství. Snoubí v sobě dvě velmi důležité výhody – je vyrobena ze solidního materiálu a současně je cenově výjimečně atraktivní. Její nákup se rychle vrátí již u včelařství čítajících 100 a více produktivních včelstev. Je to spolehlivá varianta pro profesionály, kteří si cení svého času a vysoké kvality zařízení, která každý den používají.

    

   Součástí základní linky je:

   K1077 – Odvíčkovací stůl s automatickým podavačem, vyhřívané nože, vstupní dráha – délka 2 m. Podavač obsluhovaný manuálně spojuje odvíčkovací stůl s horizontálním medometem.

    

   K1079 – Lis na víčka s výkonem 200 kg/h.

    

   K1096 – Stáčecí nádoba k filtrování medu se dvěma svislými síty a dvěma přepážkami za účelem oddělení vosku od medu. Spojující odvíčkovací stůl s medometem (160 l).

    

   K1164 – Horizontální medomet 44 rámečkový, max. výška rámečku (B) 185 mm

    

   + odběrač na odstředěné plástve.

    

   Volitelně:

   - Stáčecí nádoba k filtrování medu se dvěma svislými síty a dvěma přepážkami za účelem oddělení vosku od medu. Spojující odvíčkovací stůl s medometem (160 l), s ohřevem. Kat. č. K1234 

   - Pneumatický podavač. Kat. č.  K1240

   - Pneumatický vyrážeč rámečků – deboxer. Kat. č. K1568

   KONIGIN
   K1221

   Specifické reference

   No customer reviews for the moment.

   Write your review
   Automatická linka - základní verze

   Mohlo by vás také zajímat